legorobo

Robotik Kodlama

Robolego Robotik Oyun Salonumuzda çocuklarımız için robotik kodlama hem çok kolay hem de çok eğlenceli. Çeşitli oyuncakları kurarak ve sonrasında programlayarak robotik programlamanın temellerini oynayarak öğrenebilirler.

Çocuğumuz oyun salonumuzda robotik kodlamayı LEGO Education, LEGO Mindstorms, Makey Makey, Aurduino ile çeşitli görevleri yerine getirerek öğrenilebildiği gibi sebestçe oyuncakları kendisi kurcalayıp, programlayarak da öğrenebilir.

Çocuklarımız oyun salonumuzda ister saatlik olarak bulunabilir, isterse abone olarak belirli zamanlarda düzenli eğitim alabilir.

Diğer yandan çeşitli gruplara dahil olabilir, takım çalışması içinde projeler geliştirebilirler.


Bilgi için :

0 232 224 01 04 - 0 507 350 31 51

Robotik Nedir?

Robotik kısaca; otonom makinelerin ve onları oluşturan parçaların tasarlanması ile onların belli kurallara göre işler yapmasını sağlayan yazılımların üretilmesidir. Adından da anlaşılacağı üzere kendi kendine işler yapan makineler tasarlamaktır aslında.  

Robotik Eğitimi Çocuklar İçin Neden Önemlidir?

Endüstri 4.0 sanayi devrimi ile birlikte, yakın gelecekte insan gücüyle yapılan pek çok işin artık robotlar tarafından yapılacağı öngörülüyor. Bu yüzden, şu anda dünyanın gelişmiş ülkelerinde çocukların eğitiminde robot tasarımı ve kodlama gibi konulara önem veriliyor. Çocuklarımızın değişen dünya şartlarına ayak uydurabilmesi için, robotik ve kodlama konularına aşina olması gerekir.

Robotik Öğrenmek Zor Mu? Nasıl Öğrenilir?

Çocukların bu konuda iyi eğitim almaları ve kolay öğrenebilmeleri için piyasada pek çok ürün mevcuttur. Oyun salonumuzda piysada en yaygın olarak kullanılan ve okullarda eğitimi verilen LEGO Education wedo 2.0, LEGO Mindstorms EV3, Makey Makey, Ardunio Temel Seti Bulunmaktadır. Bu araçlar sayesinde robotik ve kodlamayı öğrenmek çok kolaydır.

Lego Education Wedo 2.0

Lego Mindstorms EV3

Makey Makey

Ardunio

Endüstri 4.0